Достапни линкови

Вашингтон: Рамсфелд предупредува


Американскиот министер за одбрана Доналд Рамсфелд предупреди дека е зголемен бројот на крстаречки ракети стационирани во земјите непријателски расположени кон САД. Рамсфелд ја повика владата да ја зголеми одбраната на земјата од можен напад со крстаречки ракети.
XS
SM
MD
LG