Достапни линкови

Москва: 22 загинати во автобуска несреќа


Дваесет и две лица загинаа при превртување на автобус во централна Русија. Автобусот сообраќал на линијата Танајево – Канаша, на 520 километри источно од Москва.
XS
SM
MD
LG