Достапни линкови

Берлин: Средба на премиерите на земјите што настрадаа во поплави


Премиерите на централно европските земји денеска во берлин ги разгледуваат последиците од катастрофалните поплави што ги зафатија Германија, Австрија, Чешка и Словачка, а настрадаа 100 лица. На средбата присуствува и претседателот на Европската комисија Романо Проди кој веќе најави помош на ЕУ за настраданите земји.
XS
SM
MD
LG