Достапни линкови

Кина: Илјада загинати во поплавите


Бројот на загинатите во поплавите и лизгањето на земјиштето во Кина се искачи на илјада луѓе. Од катастрофата се погодени 38 милиони луѓе, а причинета е и огромна матерјална штета.
XS
SM
MD
LG