Достапни линкови

Блиски Исток: Израел продолжува со уривање на куќи на Палестинци самоубици


Израел продолжи со уривањето на куќите на Палестинците што извришиле самубистевни бомбашки напади. Војската урна уште две куќи во селата Раиз и Амба на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG