Достапни линкови

Кондолиза Раис: Акција против Хусеин единствен избор


Вашингтон нема избор освен да преземе акција против ирачкиот председател Садам Хусеин - изјави советникот за национална безбедност на претседателот Џорџ Буш - Кондолиза Раис. Таа додаде дека американскиот претседател сеуште не донел конечно решение за тоа како ќе се справи со режимот на Хусеин.
XS
SM
MD
LG