Достапни линкови

ММФ: Израел се согласи да деблокира 15 милиони долари за палестинската управа


Израел се согласи да деблокира нова транша средства што Меѓународниот Монетарен Фонд го додели на палестинската самоуправна власт. Станува збор за 15 милиони долари од вкупно 600 колку ММФ им должи на Палестинците. Израел ги блокираше овие средства како одговор на почетокот на палестинската интифада во ноември двеилјадитата.
XS
SM
MD
LG