Достапни линкови

Јамајка: Запленети 1,5 тони кокаин


Полицијата во Јамајка заплени досега најголема количина кокаин. Станува збор за илјада и 500 килограми кокаин запленети во еден глисер во близина на пристаништето во Кингстон. Во акцијата се уапсени 7 лица.
XS
SM
MD
LG