Достапни линкови

Колумбија: Најмалку 15 загинати во борби


Најмалку 15 луѓе загинале во Колумбија во борбите меѓу марксиситичките бунтовници и десно ориентираните парамилитантни групи. Поради судирите колумбискиот председател Алваро Урибе уште во понеделникот прогласи вонредна состојба во земјата.
XS
SM
MD
LG