Достапни линкови

Приштина: Продолжен притворот на поранешниот командант на ОВК


Судот на УНМИК го продолжи за уште 30 дена притворот на поранешниот припадник на ОВК Руштем Мустава, познат како командант Реми. Тој беше уапсен во неделата под обвинение за убиство, тортура и држење заложници за време на војната на Косово. Неговото апсење предизвика протести на етничките Албанци.
XS
SM
MD
LG