Достапни линкови

Приштина: Покренато обвинение против еден од лидерите на реформираната ОВК


Меѓународниот обвинител на Косово покрена обвинени против еден од лидерите на расформираната ОВК - Рамуш Харадинај поради предизвикување на општа опасност. Харадинај е обвинет за вмешаност во еден инцидент што се случил пред две години на Западно косово. Според портпаролот на УНМНИК Андреа Анѓели станува збор за релативно мали обвиненија.
XS
SM
MD
LG