Достапни линкови

САД: Се испитуваат стотици мали бизниси на Арапи и муслимани


Американските власти го испитуваат работењето на стотици мали бизниси на Арапи и муслимани во Соединетите Држави со цел да се провери можната поврзаност со финансирање на терористички групи. Вашингтон пост пишува дека властите се сомневаат оти десетици разни терористички организации добивале милиони долари преку вакви фирми.
XS
SM
MD
LG