Достапни линкови

САД: На Ју Ес Ервејс и се заканува банкрот


На една од најголемите американски авио комании Ју Ес Ервејс и се заканува банкрот. По терористичките напади од 11-ти септември, оваа комапнија бележи загуба од над две милијарди долари.
XS
SM
MD
LG