Достапни линкови

Сеул: Преговори меѓу Северна и Јужна Кореа


Во Сеул започнаа преговорите на министерско ниво меѓу Јужна и на Северна Кореја. Делегација на Северна Кореја допатува во Сеул на три-дневни министерски преговори, кои, како што е најавено, треба да бидат фокусирани врз обновување на сообраќајните врски меѓу двете земји, намалување на воените тензии и спојувањето на разделените семејства.
XS
SM
MD
LG