Достапни линкови

Вашингтон Пост: Иран уапсил и протерал 16 припадници на Ал-Каеда


Иран уапси и протера во Саудиска Арабија 16 припадници на Ал-Каеда, пишува денеска Вашингтон Пост цитирајќи го саудискиот министер за надворешни работи принц Сауд ал-Фејсал. Станува збор за екстрадиција извршена во јуни годинава.
XS
SM
MD
LG