Достапни линкови

Белфаст: Седум полицајци повредени при обид да запрат група протестанти


Најмалку 7 полицајци се повредени во судирите во Белфаст. Тие биле нападнати во католичкиот дел од градот кога се обиделе да запрат напад на група протестанти.
XS
SM
MD
LG