Достапни линкови

Русија: 58 жртви во поплавите на југот од земјата


Билансот на жртвите во поплавите во јужна Русија, на брегот на Црното Море се искачи на 58 лица. Ова го соопштија спасувачки екипи кои сеуште трагаат по исчезнатите.
XS
SM
MD
LG