Достапни линкови

Западен брег: Нови судири и жртви


Една жена загина во нападот на неколку вооружени Палестинци на една израелска населба на Западниот Брег. Во акцијата на армијата што уследи по нападот еден Палестинец е убиен, соопштија воени извори.
XS
SM
MD
LG