Достапни линкови

Подградец: Според Џафери тврдењата за паравојската се лаги и провокации


Тврдењата за новата албанска паравојска Илирида се лаги и провокации на поединци или делови на македонската разузнавачка служба- изјави лидерот на ДПА Арбен Џафери по разговорите со албанскиот премиер Фатос Нано во Подградец - пренесува Бета. На состанокот како што изјавил Џафери со Нано е разговарано за изборната стратегија на ДПА .
XS
SM
MD
LG