Достапни линкови

Колумбија: 50 загинати во оружени судири


Најмалку 50 лица загинале во борбите што еруптирале на северот на колумбија . Станува збор за судири меѓу марксистичкото движење ФАРК и десно-ориентираните паравоени групи.
XS
SM
MD
LG