Достапни линкови

Хамас: Закани за нови напади


Милитантното палестинско движење Хамас се закани со нови напади како одговор на израелските атентати врз нивни високи претставници. Според Хамас од сега цел на нивните напади особено ќе станат високи претставници на израелската влада.
XS
SM
MD
LG