Достапни линкови

Анкара: Министерот за економија Дервиш поднесе оставка


Турскиот министер за економија Кемал Дервиш денеска поднесе оставка. Според медиумите тој планира да формира сопствената партија за ноемвриските парламентарни избори. Кемал Дервиш е архитектот на економските реформи во Турција.
XS
SM
MD
LG