Достапни линкови

Вашингтон: САД го оценуваат говорот на Хусеин како фалбаџиски


Вашингтон го оцени говорот на ирачкиот претседател Садам Хусеин како обично фалење во кое се гледа дека тој нема намера да ги почитува обврските што ги презема по војната во заливот. Хусеин имено рече дека го плашат заканите и оти неговата земја е подготвена за секој напад на Американците.
XS
SM
MD
LG