Достапни линкови

Хунан: 47 загинати во поплави и лизгање на земјиштето


Најмалку 47 лица загинале во поплавите и лизгањето на земјиштето во јужната провинција Хунан. Се страхува дека бројот на жртвите би можел да би де поголем поради многуте рудници во таа област кои работеле во време на поплавата.
XS
SM
MD
LG