Достапни линкови

Пакистан: Три загинати во напад на мисионерска болница


Три медицински сестри се убиени во Пакистан од фрлена граната врз една мисионерска болница во близина на Исламабад. Во инцидентот загинал и напаѓачот. До ова доаѓа само ден по нападот врз едно христијанско училиште каде шест лица била убиени.
XS
SM
MD
LG