Достапни линкови

Москва: Посета на украинскиот претседател Кучма


Соработката во областа на економијата и енергиката е главна тема на дводневиот официјален престој на украинскиот председател Леонид Кучма во Москва. Според најавите Кучма и рускиот претседател Путин ќе ги разгледаат можностите за создавање конзорциум за украинскиот гасовод.
XS
SM
MD
LG