Достапни линкови

Таџикистан: 21 загинат во лизгање на земјиште


21 лице загинало во лизгањето на земјиштето во источен Таџикистан. До несреќата дојде поради силните дождови и поплави што го зафатија регионот на Горно Бадахштан.
XS
SM
MD
LG