Достапни линкови

Блиски Исток: Палестинското раководство се согласи на израелскиот безбедносен план


Палестинското раководство се согласи на израелскиот безбедносен план според кој израелските сили би се повлекле од автономните територии во замена за антитерористички мерки што би ги презеле палестинските власти. Деталјите на планот ќе бидат дополнително прецизирани на палестинско-израелски преговори.
XS
SM
MD
LG