Достапни линкови

Тајван: Откажани воените маневри


Тајван ги откажа најавените воени маневри на источниот брег за да се намали напнатоста меѓу Тајпеј и Пекинг. До ова дојде по изјавите на тајванскиот председател Чен Шуи Бјан за можноста од референдум за независност на Тајван, на што Кина остро реагираше.
XS
SM
MD
LG