Достапни линкови

Приштина: Косовската полиција започна да патролира на административната граница


Припадници на косовската полиција започнаа да патролираат на административната граница со Србија. Во оваа, прва фаза, косовските полицајци патролираат во придружба на КФОР.
XS
SM
MD
LG