Достапни линкови

Израел: Предлог за повлеување на силите


Израел предлага да ги повлече своите сили од областа Газа доколку палестинската автономна власт се обврзе на борба против тероризмот и јакнење на безбедносните мерки. Ова е содржано во планот за нормализација на состојбата што израелскиот министер за одбрана му го представил на палестинскиот министер за внатрешни на состанокот што синоќа се одржал во Ерусалим.
XS
SM
MD
LG