Достапни линкови

САД: Поздравени усвоените реформи во Турција


Вашингтон ги поздрави пакетот реформи усвоени од страна на турскиот парламент, оценувајќи дека со нив се зголемуваат шансите на Анкара за влез во eвропската Унија. Портпаролот Филип Рикер изјави дека Соединетите Американски Држави ги подржуваат напорите на Турција за европско членство.
XS
SM
MD
LG