Достапни линкови

Пакистан: Мушараф се сомнева дека Бин Ладен ги организирал терористичките напади на САД


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф изрази сомневање дека Осама Бин Ладен бил главниот организатор на терористичките напади од 11-ти септември. Бин Ладен можеби ги иницирал или финансирал, но мозокот на операцијата бил некој друг, оцени Мушараф во интервју за американскиот неделник Њујоркер.
XS
SM
MD
LG