Достапни линкови

ОН: Кофи Анан разговара за враќање на инспекторите во Ирак


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан денеска во Њујорк ќе разговара со претставниците на земјите – членки на Советот за безбедност за можноста од враќање на меѓународните инспектори за оружје во Ирак. Багдад го повика шефот на инспекторскиот тим на Обединетите Нации на технички преговори, но Соединетите Држави и Велика Британија изразија скептицизам во врска со ваквиот предлог.
XS
SM
MD
LG