Достапни линкови

Каиро: Разговори Перез - Мубарак


Израелскиот министер за надворешни работи Шимон Перез денеска во Каиро треба да разговара за блиско-источната криза со египетскиот претседател Хосни Мубарак. Официјален Каиро ги осудува нападите на палестинските милитанти врз цивили, но смета дека тие се предизвикани од израелското присуство на палестинските територии.
XS
SM
MD
LG