Достапни линкови

Израел: Целосна рестрикција на движењето во пет палестински градови


Израелската армија денеска соопшти дека ќе воведе целосна рестрикција на движењето во пет палестински градови на Западниот Брег поради последната серија напади на палестинските милитанти во кои загинаа 17 луѓе. Во градовите Џенин, Наблус, Тулкарем, Калкилија и Рамала, движењето ќе биде дозволено само за медицински и хуманитарни цели.
XS
SM
MD
LG