Достапни линкови

ОН: Шефот на инспекторскиот тим не се враќа во Багдад


Шефот на инспекторскиот тим за Ирак Ханс Бликс ја исклучи можноста да замине за Багдад на технички разговори околу враќањето на мисијата за разоружување во Ирак. Бликс рече дека нема да замине за Багдад се додека Ирак дефинитивно не се согласи за враќање на инспекторите на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG