Достапни линкови

ОН: Стопирано доставувањето помош за чеченските бегалци


Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите Нации го сопре доставувањето помош за чеченските бегалци сместени на северот на Грузија. Како е соопштено причина за ова е анархијата која владее во камповите каде се наоѓаат околу три илјади и 800 чеченски бегалци.
XS
SM
MD
LG