Достапни линкови

Вашингтон: ММФ и додели кредит на Босна


Меѓународниот монетарен фонд и додели на Босна кредит од 89 милиони долари. Третина од средствата Босна ќе може веднаш да ги користи.
XS
SM
MD
LG