Достапни линкови

САД: Пауел го отфрли повикот на Ирак до ОН


Американскиот државен секретар Колин Пауел го отфрли повикот на Ирак до Обединетите Нации за преговори околу продолжување на инспекторската мисија во таа земја. Пауел рече дека никакви нови преговори не се неопходни и оти Вашингтон и натаму верува дека промена на режимот на Садам Хусеин е најдоброто решение за народот на Ирак.
XS
SM
MD
LG