Достапни линкови

Џакарта: 50 милиони долари помош за Индонезија од САД


Вашингтон ќе издвои 50 милиони долари помош за Индонезија во нејзината борба против тероризмот. Ова во Џакарта го изјави американскиот државен секретар Колин Пауел изразувајќи задоволство од она што Индонезија досега го направила во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG