Достапни линкови

Газа: Пет Палестинци убиени


Петмина палестинци се убиени во нападите и навлегувањето на израелската армија на палестинските територии во областа Газа и градот Наблус. Израелските војници вршат рација во потрага по припадниците на движењата Хамас и Фатах одговорни за серијата бомбашки и оружени напади врз Израелци.
XS
SM
MD
LG