Достапни линкови

Багдад: Покана за шефот на инспекторската миисија на ОН


Багдад го покани шефот на инспекторската мисија на Обединетите Нации Ханс Бликс да дојде во Ирак на технички разговори. Се проценува дека ова е чекор кон обновување на инспекторската мисија која треба да утврди поседува ли Ирак оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG