Достапни линкови

Израел: Хамас ќе убие сто Израелци за секој убиен лидер


Военото крило на Хамас се закани дека ќе убие сто Израелци за секое ликвидирање на некој од неговите лидери. Во меѓувреме израелската армија урна две куќи на палестинци осомничени за тероризам. До ова дојде по бомбашкиот напад во источен Ерусалим каде загинаа седум, а повеќе од 80 луѓе се повредени, што беше одмазда на Хамас за убивањето на нивниот лидер во израелската акција во Газа.
XS
SM
MD
LG