Достапни линкови

Кашмир: Пет загинати во оружен судир


Пет лица загинале во последниот оружен судир во Кашмир. До судирот дошло кога група муслимански милитанти влегла во зона што е под контрола на индијската армија.
XS
SM
MD
LG