Достапни линкови

Пекинг: Кина и Русија се залагаат спорот за Ирак да го решаваат ОН


Кина и Русија сметаат дека советот за Безбедност треба да има водечка улога во решавањето на спорот околу можното производство на оружје за масовно уништување во Ирак. Ова го изјави претставник на кинеското министерство за внатрешни додавајќи дека до ваквиот став дошле шефовите на дипломатиите на двете земји на средбата на маргините на самитот на АСЕАН во Брунеи.
XS
SM
MD
LG