Достапни линкови

САД: Телохранителите на Осама бин Ладен во Гуантанамо Беј


Телохранителите на Осама бин Ладен се наоѓаат меѓу затворениците во американската база Гуантанамо Беј. Ова денеска го пренесуваат американските медиуми повикувајќи се на разузнавачки извори.
XS
SM
MD
LG