Достапни линкови

ОН: Продолжена мировната мисија во Либан


Советот за Безбедност на Обединетите Нации ја продолжи мировната мисија во Либан. Во резолуцијата на Советот се наведува дека Израел и герилците на Хезболах постојано ја нарушуваат границата што ја набљудуваат припадниците на мировната мисија стара 24 години.
XS
SM
MD
LG