Достапни линкови

Анкара: Парламентот треба да гласа за предвремени избори


Турскиот парламент денеска се очекува да гласа за предвремени парламентарни избори. Претставниците на големите турски партии, освен онаа на премиерот Еџевит, се залагаат за одржување избори во ноември, 18 месеци пред редовните.
XS
SM
MD
LG