Достапни линкови

Тирана: Парламентот ќе гласа за новата влада


Откако ја доби согласноста од албанскиот председател Афред Мојсију, новиот кабинет на мандатарот Фатос Нано денеска треба да добие зелено светло и од албанскиот парламент. И покрај најавите на опозицијата на Сали Бериша дека ќе гласа против новата влада социјалистите на Нано го имаат потребното мнозинство во парламентот.
XS
SM
MD
LG